Opstelten en Marokkaanse en moslimorganisaties botsen
Burgemeester Opstelten en dertig Marokkaanse organisaties in Rotterdam zijn hevig met elkaar in botsing gekomen. De organisaties hebben geweigerd een door het college opgestelde verklaring te tekenen.
Opstelten legde de Marokkanen vorige week op het stadhuis een verklaring voor over het actieprogramma ‘Meedoen of achterblijven‘ over de radicalisering van moslimjongeren. Hij vroeg ze hun handtekening te zetten onder ‘de hoofdlijnen van het programma’, ‘de rol van de betrokken organisaties bij de uitvoering’ en ‘de manier waarop wij structureel en constructief de dialoog aangaan’.
Volgens woordvoerder Mohammed Talbi hebben de organisaties nog steeds grote moeite met de nadruk op uitsluiting in het actieprogramma. Ook vinden ze de criteria voor radicalisme vaag. ,,We vrezen voor willekeur.” Daarnaast storen ze zich eraan dat het programma, dat grotendeels over de Marokkaanse gemeenschap gaat, zonder die gemeenschap tot stand is gebracht.