Rassenrellen!?

Posted on September 29th, 2006 by .
Categories: Multiculti Issues, Some personal considerations.

Verschillende media maakten afgelopen week van de rellen in Amsterdam naar aanleiding van de dood van een Marokkaanse jongen. Elsevier:

Vorige week woensdagnacht werd bij een opgefokte verkeersruzie in die buurt een Marokkaanse man neergestoken; hoofdverdachte is een inmiddels aangehouden 24-jarige Antilliaan. Meteen na de steekpartij gingen grote groepen Marokkaanse jongeren op klopjacht in de wijk, abusievelijk vooral bij Surinamers. Zo werden meermalen de ruiten ingegooid bij een café dat eigendom is van een Surinamer. De rellen beheersten dagenlang de Indische buurt. Zelfs bij een ‘bewonersbijeenkomst’ vrijdagavond liepen de emoties hoog op.

Elsevier noemt het ‘inter-etnische’ rellen, anderen zoals Elma Drayer in Trouw noemt het rassenrellen:

Groepje met zekere etnische kenmerken vermoordt een Amsterdammer van Marokkaanse afkomst. Daarop koelen zijn broeders hun woede op mensen met soortgelijke etnische kenmerken, hoewel die er geen donder mee te maken hebben. Dat is méér dan ’ruzie’. Dat is een rassenrel.

Is dat wel zo? Wat maakt een rel tot een rassenrel? Of wat maakt een verkeersruzie tot een rassenrel?

(more…)

3 comments.